Bal Absolwentów 2024

W tegorocznym kalendarzu niecierpliwie wyczekiwaną datą był 20 kwietnia. To właśnie tego dnia o 19.00 w sali bankietowej merostwa Dollard-des-Ormeaux rozpoczął się doroczny Bal Absolwentów. W tym roku po raz pierwszy do grona absolwentów naszej szkoły dołączyli absolwenci ze szkoły im. gen. Władysława Sikorskiego. Licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się absolwenci, ich rodziny, przyjaciele, przedstawiciele grona pedagogicznego i sympatycy szkoły, serdecznie powitała w imieniu organizatorów pani Kasia Łempicka.

Absolwenci 2024 – od lewej stoją: Amanda Kruk, Victoria Satlawa, Katherine Pawełczyk, Zofia Miernik, Maksymilian Majewski, Stanisław Głowacki, Karolina Deptuła, Klara Oberson, Sophie Małkiewicz, Maya Wszołek, Alicia Ogniewski, Nicolas Sokalski.

Bal uroczyście zainaugurował tradycyjny polonez w wykonaniu absolwentów i towarzyszących im rodziców. Polonez wzbudził zachwyt gości, a rodzice nie kryli dumy i łez wzruszenia.

Atrakcją wieczoru była loteria fantowa przeprowadzona przez tegorocznych absolwentów. Dziękujemy licznym sponsorom oraz gościom, którzy ochoczo wzięli udział w zabawie. Całkowity dochód loterii jest przeznaczony na potrzeby naszej szkoły.

Parkiet był oblegany przez cały czas trwania gali, a uczestnicy, niezależnie od wieku, w tańcu wyrażali swą radość. I to właśnie radość ze spotkania i duma z kolejnego rocznika kończącego szkołę tworzyły atmosferę tego niepowtarzalnego wieczoru. .

Tu należą się słowa uznania i podziękowań dla wszystkich rodziców, którzy mimo licznych obowiązków z ogromnym zaangażowaniem przygotowali uroczystość. To dzięki ich pracy, hojności, kreatywności nasza szkolna społeczność mogła świętować Bal Absolwentów w tak pięknej oprawie. Długo i z radością będziemy wspominali ten kwietniowy wieczór, a bohaterowie tego wydarzenia – absolwenci 2024 roku najdłużej.

Danuta Niczyporuk
zdjęcia: Kazimierz Miernik