Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali

– Jan Paweł II

O nas w skrócie…

Lata Tradycji

Klas

Nauczycieli

Absolwentów

Nasza oferta programowa

Oferujemy programy nauczania od najmłodszych lat, zaczynajac od przedszkola, poprzez program szkoły podstawowej do kursow licealnych włącznie!

Przedszkole

Zabawa połączona z nauką języka polskiego już od 3-go roku życia!

Szkoła Podstawowa

Program nauki na poziomie szkoly podstawowej kl.0-VII

Kursy Licealne

Kursy Licealne kl.I-III

O nas się mówi…

Poprzez chodzenie do polskiej szkoły poznałem wiele ciekawych rzeczy. Uczyłem się bogatej historii Polski, a na geografii poznawałem jej piękne zakątki. Wiele razy stałem na scenie jako aktor. Reprezentowałem szkołę im. Jana Pawła II w różnych konkursach oraz w Poloniadzie 2006 w Warszawie. Dzięki nim mam sporą kolekcję dyplomów za zdobywanie pierwszych miejsc, a z tego ostatniego nawet Grand Prix. To wszystko przyszło po bardzo ciężkiej pracy. Często byłem zły na innych, że nie mam wolnego piątku do odpoczynku, ale ... wcale nie żałuję.

Alexander Chodak, absolwent

Tak, ja myślę, że warto było iść do polskiej szkoły, bo dużo nauczyliśmy się o Polsce. Myślę, że polska szkoła była bardzo ważna dla mnie, ponieważ nigdy nie byłam w Polsce. Czuję się Polką, bo chodzę do polskiej szkoły. Do tego myślę, że nie poznałabym wielu ludzi, gdybym nie poszła. do polskiej szkoły.

Małgosia Łozowik, absolwent

Ja będę wychowywał moje dzieci tak, jak moi rodzice mnie wychowywali. Jako tata będę cisnął, żeby moje dzieci dobrze się uczyły, żeby później mieli łatwiej w życiu. Będą mieli wolność, żeby robić co chcą i grać w sporty jakie chcą. Będę je uczył, żeby były grzeczne, ale żeby umiały się też bawić. Przede wszystkim będą chodzić do POLSKIEJ SZKOŁY tak jak ja teraz chodzę.

Kamil Kalbarczyk, absolwent

Chciałbym powiedzieć nauczycielom, że dobrze uczyli, że dużo się nauczyłem i że mam dobre wspomnienia. Uczniom - że powinni uczyć się polskiej historii i języka, żeby utrzymywali język polski i nie zapominali tego języka, oprócz mówienia w domu po polsku pomaga w tym chodzenie do polskiej szkoły.

Paweł Tomaszewski, absolwent

Zachęcam nauczycieli, aby nie rezygnowali z tego co robią, żeby dalej męczyli się z młodzieżą i wierzyli w nią i wierzyli, że uda im się czegoś nauczyć tych młodych ludzi. Uczniów zachęcam, aby nie rezygnowali ze szkoły, ponieważ będzie warto ją skończyć. Chociaż rodzice zmuszają, żeby dostrzegli pozytywną stronę, nauczą się czegoś i jeszcze spotkają nowych ludzi.

Sandra Żmuda, absolwent

Chcę powiedzieć nauczycielom, że dobrze, że mieli dużo cierpliwości do naszej klasy i mimo, że nie zawsze było tak jak profesor chciał, to czegoś się nauczyłam. Dobrze by było, gdyby wszystkie polskie dzieci chodziły do polskiej szkoły, bo to jest dobre miejsce, gdzie można się i nauczyć i pośmiać i potem też mieć dobre wspomnienia. Uczniom – że może teraz się buntują, ale w ostatniej klasie będzie im żal, że to już się kończy.

Bianca Ziernicki, absolwent

Trudno uwierzyć, jak nasze nauczycielki zawsze są tak dobrze przygotowane. Żadna z nich nie była zmuszana do takiej pracy, ale i tak każda z nich wstaje co sobotę i przychodzi z całym kursem już gotowym. Nasze Nauczycielki poświęcają ich tygodnie, żebyśmy mogli lepiej mówić, czytać i pisać po polsku. Wiem także bardzo dużo o moim kraju. Teraz zawsze będę miał możliwość wyprowadzenia się do Polski. Również bardzo dobrze wygląda, że można się taką szkołą pochwalić w życiorysie. Serdecznie Wam dziękuję za to wszystko.

Konrad Kipczak, absolwent

Wszelkie prawa zastrzeżone. | Portal Szkoły Jana Pawła II w Montréalu.