Bal Milusińskich “W Zielonym Gaju”

Sobota 20 stycznia 2024 roku była wyjątkową sobotą. Grand Salle wystrojona wiosennie w kwiatach, balonach i z panoramą wiosennego ogrodu. W szkole zawitali rodzice oraz honorowi goście: babcie i dziadkowie zaproszeni przez uczniów z klasy przedszkolnej, oraz klas 0, 1, 3. Tradycyjny Bal Milusiński, w tym roku pod hasłem W zielonym gaju, przygotowała nauczycielka klasy 0 – Alina Szędzioł. Warto przypomnieć, że pani Alina jest inicjatorką organizowania w naszej szkole karnawałowych bali dla najmłodszych, a po raz pierwszy taki bal odbył się w 2009 roku, czyli 15 lat temu!

Bal rozpoczął polonez – potem były pląsy i zabawy. W tej miłej atmosferze nasi milusińscy mieli okazję złożyć życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka skierowane do gości honorowych balu:

Kochana babciu, kochany dziadku,
dziś wam przynoszę po jednym kwiatku,
do tego dokładam serdeczne życzenia,
niech wam się spełnią wszystkie marzenia!

Tu dodam, że w gronie dziadków byli tacy, którzy do naszej szkoły lata temu przyjeżdżali ze swoimi dziećmi a w tym roku … towarzyszyli swoim wnukom! To wspaniały przykład “sztafety pokoleń” – gratuluję wytrwałości w utrzymywaniu polskości w Waszych rodzinach! Natomiast wszystkim rodzicom życzę, aby w przyszłości … wrócili do naszej szkoły razem ze swoimi wnukami!

 

Po wspólnej zabawie na zakończenie balu – poczęstunek i kawa dla gości.

Dziękuję w imieniu uczniów i dyrekcji szkoły wszystkim, którzy przyczynili się, że ta sobota była wyjątkowa, że w środku srogiej zimy zawitała w szkole wiosna. Podziękowania za zorganizowanie balu składam nauczycielom młodszych klasa oraz rodzicom, z panią Anną Szymkowiak na czele, dziękuję za balową oprawę tej soboty, czyli udekorowanie sali, muzykę, poczęstunek.

Teresa Sobol