Choinka i Mikołaj 2018

Dzisiaj odbyła się coroczna Choinka. Bardzo szczególna w tym rogu, bo i ten rok jest bardzo szczególny. W związku z 100-rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła przygotowała spektakl Pisk Białego Orła. Przedstawienie wystawiliśmy w dniu 11 listopada, ale teraz pokazaliśmy go przed uczniami i rodzicami naszej szkoły.

 

Tak więc w przedświątecznej, podniosłej atmosferze, wszyscy obecni w audytorium mogli obejrzeć wspaniały spektakl o nadziei, która nigdy nie wygasła w polskich sercach, o pragnieniu wolności i mocy zjednoczonego narodu, który potrafił się podnieść po 123 latach niewoli.

Nasi uczniowie zasługują na wielkie brawa. Z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem problematyki wystawili wspaniały spektakl. W podniosłej atmosferze, w ciszy, która towarzyszyła całemu przedstawieniu, zgromadzeni w audytorium widzowie, oglądali grę naszych aktorów i niejednemu obecnemu na sali, zakręciła się łezka w oku. Fenomenalna gra aktorów jak również cieżka praca całego zespołu techniczno-nauczycielskiego została nagrodzona owacją na stojaco!

Mieliśmy także okazję zobaczyć i podziwiać nasze maluchy tańczace w przyszkolnie działającym zespole Tatry.

Była to jednak szkolna choinka więc oczywiście odwiedził nas święty Mikołaj, który przyniósł w tym roku wszystkim uczniom łakocie, ale i przepiękne szkolne koszulki. Tak więc na następnym wspólnym zdjęciu będziemy mogli się nimi pochwalić.

Na zakończenie Dziękujemy Komitetowi Rodzicielskiemu, który zorganizował prezenty i wszystkim nauczycielom i osobom, które były zaangażowane w organizację przedstawienia. Bez Was na pewno nie mielibyśmy tych wszystkich przeżyć i wspaniałych wspomnień związanych z dzisiejszym dniem.

Wesołych Świąt!!!

Kategorie

Archiwum

Wszelkie prawa zastrzeżone. | Portal Szkoły Jana Pawła II w Montréalu.