Choinka i Mikołaj 2019

W ostatnią szkolną sobotę tego roku obyła się tradycyjna choinka. Na początku obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie pt. „Dzieciństwo Jana Pawła II”, ponieważ w przyszłym roku będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin patrona naszej szkoły.

Uczniowie szkoły wcielili się w postacie Lolka, rodziców papieża, znajomego z kamienicy Żyda, akuszerkę. Usłyszeliśmy kilka faktów z życia Lolka i jego rodziny, przedstawionych nam przez lektora, reportera i Marię, które przybliżyły nam ich sylwetki. Mama papieża bardzo lubiła konwalie, po jej śmierci Lolek zbierał te kwiaty i zanosił na jej grób. Podróżowała po górach i zaszczepiła w Lolku chęć podróżowania. Encyklikę papieża o Duchu Świętych zawdzięczamy jego rozmowom z ojcem, którzy prosił syna, aby się do Niego modlił o pomoc i natchnienie.

Przedstawienie było wielkim sukcesem, wprowadziło nas w świąteczny nastrój, nastrojowa muzyka w natężała nasze wrażenia. Przedstawienie powstało na podstawie tekstu A. Szafrańca, a wyreżyserowała je pani Ola Kozyra.

Zaproszeni goście złożyli uczniom, nauczycielom i rodzinom Wesołych Świąt wypełnionych miłością i pokojem.

Zespół Tatry przedstawił nam kilka tańców. Za każdym razem możemy oglądać nowy repertuar, sam zespół rozrasta się również z każdym przedstawieniem. Miło było popatrzyć na młodszych i starszych tancerzy, ubranych w piękne kolorowe stroje ludowe, tańczących do tradycyjnej muzyki. Widać, że dzieci są zadowolone, że taniec przysparza im wiele radości, a ich instruktorka p. Jędrzejowska nie cierpi na brak oryginalnych i ciekawych pomysłów do choreografii.

Jak nakazuje szkolna coroczna tradycja, odwiedził nas potem szkolny Mikołaj. Dla nikogo nie zabrakło prezentu i dobrego słowa. Podzieliliśmy się wspólnie opłatkiem i życzyliśmy sobie życia w świecie pełnym pokoju, składaliśmy sobie życzenia zdrowia, bo ono przecież jest najważniejsze. Życzyliśmy sobie miłości, nie tylko tej którą przyjmujemy, ale też miłości, którą możemy obdarzać innych.

~ Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ~

Do zobaczenia ponownie w szkole 11 stycznia 2020 roku!

Wszelkie prawa zastrzeżone. | Portal Szkoły Jana Pawła II w Montréalu.