Choinka i Mikołaj 2022

Szkolna Choinka odbyła się w sobotę, 17 grudnia 2022, w audytorium  College Beaubois.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice i rodziny oraz zaproszeni goście całkowicie wypełnili salę. A na scenie uczniowie klasy V i klasy VI przenieśli nas wszystkich w świąteczną atmosferę Jasełek Święta noc. Panie Lidia Pacak i Danuta Wróbel opracowały scenariusz, przygotowały scenografię i wyreżyserowały przedstawienie. Wiele kostiumów zostało wypożyczone z parafii św. Jana Pawła II, a szopka została zbudowana przez panów Mariusza i Patricka Lubczyńskich. W Jasełkach wystąpili również kolędnicy – czyli uczniowie starszych klas. Każda klasa miała swoją kolędę do zaśpiewania jako muzyczną ilustrację do jasełkowej „akcji na scenie”. Tu dodam, że razem z kolędnikami widownia śpiewała kolędy również… I zrobiło się naprawdę świątecznie.

Jasełka Święta noc będziemy długo pamiętali. Były dopracowane w każdym szczególe i zrealizowane perfekcyjnie!
Cały zespół został nagrodzony owacyjnymi brawami.
W czasie Świąt wszyscy wszystkim składają życzenia. Tak też było u nas.

Życzenia świateczne skierowali do uczniów i wszystkich obecnych: pani Maria Palczak – prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej okręg Quebec, pani Lidia Pacak – prezes Polskiej Rady Szkolnej, pan Dariusz Wiśniewski – konsul generalny Rzeczypospolitej Polskiej oraz pan Jan Szweykowski – reprezentujący Związek Weteranów Polskich.

Zostały wręczone medale Komisji Edukacji Narodowej. Medal KEN jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty przez Ministra Edukacji Narodowej w Polsce. Jest to bardzo ważne odznaczenie dla każdego polskiego nauczyciela, a szczególnie dla nas nauczycieli polonijnych. Medale otrzymały długoletnie nauczycielki naszej szkoły, panie: Alina Kapuścińska, Jolanta Mamoń i Alina Szędzioł.

Na zakończenie części spotkania świątecznego w sali teatralnej grupa Tatry przedstawiła dynamiczny i kolorowy popis przygotowany pod kierunkiem pani Krystyny Jędrzejowskiej.

… Niespodziewanie, jeszcze w audytorium, odwiedził nas specjalny gość jakże oczekiwany przez wszystkie dzieci. W czerwonym stroju, z białą brodą i dzwonkiem w ręku wkroczył na scene Mikołaj witany gromkimi brawami. Zasiadł na fotelu tuż koło choinki i uczniowie klasami mogli się z nim spotkać. Mikołaj przygotował dla każdego upominek. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Następnie goście, rodzice i uczniowie przeszli do kafeterii. W pięknie udekorowanej sali czekały świąteczne stoły. Chciałabym tu złożyć podziękowanie na ręce pani Violetty Pieniak i pana Tomasza Pogorzelskiego dla wszystkich rodziców, którzy przyczynili się do stworzenia tak miłej i prawdziwie świątecznej atmosfery.

Ojciec Piotr Miodek, proboszcz parafii św. Jana Pawła II, odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki. Tradycyjne przełamanie się opłatkiem dało nam wszystkim poczucie, że jesteśmy jedną dużą szkolną rodziną!  

Tak rozpoczęliśmy w tym roku okres świąteczny. I oby był to czas rodzinny, oby Święta Bożego Narodzenia przyniosły w darze Nowy Rok dobry i pomyślny dla każdego z nas, dla naszych rodzin i dla całego świata.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

radości, spokoju i nadziei oraz pomyślności i

dobrego zdrowia w każdym dniu

Nowego 2023 Roku ~

Teresa Sobol
zdjęcia: Kazimierz Miernik

Wszelkie prawa zastrzeżone. | Portal Szkoły Jana Pawła II w Montréalu.