Szkolna Choinka i Mikołaj 2023

Nasze szkolne spotkanie świąteczne, czyli tak zwana CHOINKA, odbyło się 17 grudnia 2023 w sali Chopina w Lachine. Była to niezwykła sobota a rozpoczęła się od przedstawienia “W kręgu tradycji Bożego Narodzenia”, w którym wzięła udział cała szkoła. Montaż poetycko-muzyczny przygotowała Joanna Wołoszyn a na scenie wystąpili uczniowie klasy 4 i klasy pierwszewj licealnej. Natomiast uczniowie z pozostałych klas przygotowali kolędowanie. Scena była świątecznie udekorowana przez Danutę Wróbel. Nagłośnienie zorganizował Tytus Drewnowski.

Przedstawienie było znakomicie przygotowane i bardzo pięknie zaprezentowane. Mówiono o tradycji składania życzeń i przesyłaniu kartek świątecznych, o kolacji wigilijnej, o choince, kolędach i prezentach….Zakończyło sie, jakże aktualnym obecnie, wezwaniem “Przekażmy sobie znak pokoju”.

Boże Narodzenie przypomina nam, jak ważne jest nasza rodzinna tradycja – nasza kultura, język i nasze dziedzictwo. To również doskonała okazja, aby podziękować naszym uczniom za pilne uczestniczenie w zajęciach polskiej szkoły, naszym nauczycielom i naszym rodzicom za zaangażowanie i wkład we wspólną – polską edukacyjną misję. Ciepłe podziękowania złożyły Teresa Sobol w imieniu dyrekcji szkoły i Anna Szymkowiak w imieniu Komitetu Rodzicielskiego.

Wreszcie nadszedł moment, na który wszyscy czekali: wizyta Mikołaja. W tym roku odwiedzili nas dwaj Mikołaje. Pierwszy Mikołaj obdarował uczniów i nauczycieli wspaniałymi prezentami (oczywiście wszyscy wiemy, że był sponsorowany przez Komitet Rodzicielski). Zjawił się też niespodziewanie drugi Mikołaj z prezentem dla szkoły – sponsorowany przez Związek Weteranów Polskich im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie i nauczyciele po spotkaniu z Mikołajem przeszli do swoich stołów, na których już czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Jak tradycja nakazuje najpierw było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Atmosfera zrobiła się prawdziwie rodzinna.

Była to wyjątkowa sobota w naszej szkole – co można zobaczyć na zdjęciach (autorami zdjęć są Monika Karska i Kazimierz Miernik).

Wszelkie prawa zastrzeżone. | Portal Szkoły Jana Pawła II w Montréalu.