Jaskółka Luty 2023

Biuletyn Rodzicielski

 

Szanowni Rodzice oraz kochani Uczniowie,

Przesyłamy informacje związane z zajęciami w naszej szkole:

Konkurs „Być Polakiem”
Młodsze klasy (wiek 6-9 lat) przeprowadzą projekt plastyczny na temat: „Polska okiem i pędzlem podróżnika – reportera”. Termin jest 18 marca

Konkursu pisemny Mickiewicza
Mamy nadzieje, że uczniowie już są gotowi do konkursu. Są 4 grupy wiekowe, zaczynając of klasy czwartej. Termin jest 25 lutego.
Bal Milusińskich
Zapowiada się KOSMICZNIE! Odbędzie się 25 lutego w Grande Salle (po przerwie). Zaproszeni są babcie i dziadkowie do zabawy z dziećmi.
Konkurs recytatorski
Temat „Opowiem ci bajkę”. Wiersza muszą się nauczyć wszyscy uczniowie (etap klasowy), a najlepsi recytatorzy wezmą udział w etapie szkolnym, z szansą na zgłoszenie do konkursu, jaki odbywa się w Hamilton. Eliminacje w klasach 11 marca a etap szkolny 18 marca.
Bal Absolwentów
Komitet organizacyjny już idzie pełną parą. Bal odbędzie się 22 kwietnia. Bilety do nabycia w szkole (u Pani Justyny 514-583-0751). Koszt dla dorosłych: 90$ od osoby do 28 lutego, a 100$ od 1 marca.
Ciasteczka
Kontynuujemy sprzedaż ciasteczek podczas przerwy i po zajęciach. Rodzice klasowi organizują swoje klasy na dany tydzień. Klasa 6 – 11 lutego. Klasa 5 – 18 lutego. Klasa 4 – 25 lutego. Klasa 3 – 11 marca. Nieobecni będą proszeni o wpłacenie $20 do kasy Komitetu. Zapominalscy zapłacą $25, więc jeśli ktoś planuje być nieobecny, to proszę jak najwcześniej powiadomić! Każdy uczeń powinien przynieść około 30 sztuk ciasteczek (~60, jeżeli są bardzo małe). Tym razem, zebrane pieniądze są przeznaczone na konto Komitetu Rodzicielskiego.
Komitet Rodzicielski