Polska Szkoła im. Jana Pawła II

Kursy Licealne im. Adama Mickiewicza

Do Rodziców i Uczniów

Ogłoszenie Konkursu na Kartkę Świąteczną Boże Narodzenie 2019

Uczniowie zgodnie z długoletnią tradycją naszej szkoły przygotowują kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku wszyscy uczniowie od klasy I do LIII wezmą udział w konkursie pt. „Kartka świąteczna” ogłoszonym przez Konsula Generalnego RP w Montrealu. Jest to druga edycja konkursu. W zeszłym roku dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło główne nagrody w tym konkursie.
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież polonijna w wieku 7-18 lat, zamieszkałe w prowincjach Quebec, Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda oraz Nowa Funlandia i Labrador. W ramach konkursu jego uczestnicy mają za zadanie przygotować projekt karki świątecznej o tematyce bożonarodzeniowej / noworocznej.
Kartki będą wykonane jako prace domowe. Projekt kartki ma być wykonany na kartce formatu „Letter” i może być wykonany dowolną techniką.
Szczegółowe zasady konkursu w „Regulaminie konkursu” (dokument dp pobrania poniżej).
Projekty kartek będą zbierane w szkole w klasach w sobotę 2 listopada 2019 r.
Najlepsze projekty kartek zostaną zgłoszone do konkursu Konsula Generalnego RP a wszystkie pozostałe zgodnie z tradycją szkoły zostaną przekazane razem ze świątecznymi życzeniami organizacjom polskim w Montrealu oraz pensjonariuszom Polsko-Kanadyjskiego Instytutu Dobroczynnego im. Marii Curie-Skłodowskiej i weteranom polskim.
Liczę na to, że temat świąt Bożego Narodzenia inspiruje artystyczne talenty naszych uczniów i jak co roku wiele projektów kartek będzie mogło ubiegać się o wyróżnienie.
z poważaniem,
Teresa Sobol
kierownik szkoły im. Jana Pawła II
Montreal, 15-10-2019

Pobierz Dokument Informacyjny

Wszelkie prawa zastrzeżone. | Portal Szkoły Jana Pawła II w Montréalu.