Zakończył się rok szkolny 2020/2021 i rozpoczęły wakacje, czas zasłużonego odpoczynku po jakże trudnych miesiącach szkolnych zajęć na odległość.

Kochani uczniowie jesteście bohaterami wirtualnej szkoły polskiej. Pomimo różnych obowiązków i częstych zmian w codziennym życiu szkoły kanadyjskiej – znajdujecie czas na naukę języka polskiego a także historii i geografii Polski. Wasi Rodzice i Panie Nauczycielki są z was bardzo dumni!

Drogie Panie Nauczycielki rok temu – podjęłyście się zorganizowania szkoły w rzeczywistości wirtualnej. Sobotnie zajęcia przybrały forme zdalnych lekcji, a komunikatory stały sie narzędziem pracy i dla Was i dla Waszych uczniów. Czas pandemii testuje umiejętności adaptacyjne nas wszystkich. Myślę, że ten test drogie Panie zdałyście na piątkę!

Rodzicom należy się uznanie za wytrwałość w zapewnieniu polskiej edukacji dzieciom nawet w tym dziwnym czasie kiedy szkoła działa w trybie zdalnego nauczania, W tym roku szczególnie ważna byłą współpraca z nauczycielkami, zainteresowanie odrabianiem prac domowych. Dzięki Państwa pomocy dzieci zaliczyły kolejny rok nauki w polskiej szkole!

Komitetowi Rodzielskiemu dziękujemy za ufundowanie nagród na zakończenie roku szkolnego i konkursy.

Polskiej Radzie Szkolnej w Montrealu dziękujemy za patronowanie działalności naszej szkoły zarówno merytorycznie jak również wspieranie finansowo.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz przyjaciołom szkoły życzę, by tegoroczne wakacje były pogodne i beztroskie. Cieszcie się latem, odpoczywajcie i nabierajcie sił, ale oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa jakie nam narzuca czas pandemii.

Do zobaczenia we wrześniu – w nowym roku szkolnym!!!

W imieniu grona pedagogicznego oraz swoim własnym

Teresa Sobol