Nasza szkoła bierze udział w Turnieju Misia Wojtka ogłosznym przez Instytut Pamieci Narodowej dla szkół polonijnych. W Turnieju bierze udział 47 szkół z 17 krajów (ilustruje to mapa). Międzyszkolne rozgrywki turniejowe toczą się w 4 regionach świata i jednocześnie 4 strefach czasowych. Są to Regiony Atlantycki, Śródziemnomorski, Zachodni i Wschodni. Więcej informacji na stronie Turnieju: https://edukacjasen.pl/turniej/

Nasza szkoła jest reprezentowana przez dwie uczennice i są to siostry Oberson: Lila (uczennica II Kursu Licealnego) i Klara (uczennica kl.7), które występują w Turnieju jako drużyna Kanadyjskie Misie (zdjęcie drużyny – do wyboru to oficjalne albo to po dzisiejszej grze). W pierwszej rundzie Turnieju, 15 kwietnia 2021, Kanadyjskie Misie po mistrzowsku wywalczyły I miejsce grając przeciwko drużynie United Misie ze Szkoły im. Czesława Miłosza z Chicago, USA oraz Miśki Moniuszki z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w New York, USA.
Przed turniejowe ‘oficjalne’ :0)
Po zdobyciu I miejsca w pierwszej rozgrywce

Wielkie Brawa dla naszej drużyny!

Po drugiej rundzie Turnieju Rozgrywek Mistrzów, 13 maja 2021, nasza drużyna zakwalifikowała się do
Ogólnoświatowego Finału Turnieju jako reprezentacja Kanady.

Trzeci etap to Wielki Finał Turnieju, który miał się odbyć jesienią w Warszawie. Ze względu na przedłużającą się pandemię organizatorzy Turnieju zmienili oryginalne plany. Wielki Finał Turnieju Misia Wojtka odbył się on-line 30 maja 2021. Były to cztery godziny niezwykłych emocji dla najlepszych drużyn, ich opiekunów, rodziców i dla grona kibiców. W tym samym czasie każda drużyna brała udział w czterech grach z różnymi przeciwnikami. Ekipa organizatorów z Polskiej Szkoły SEN w Dublinie i sędziowie z IPN w Warszawie zapewnili drużynom przyjazną atmosferę w duchu “zwyciężaj bez PYCHY – przegrywaj bez URAZY”.

Zwycięzcami Turnieju zostały drużyny: Misie z Glasgow – Polska Szkoła Glasgow, Szkocja (I miejsce), Misie z Hamburga – Polska Macierz Szkolna w Hamburgu, Niemcy (II miejsce) oraz Buziaczki – Sobotnia Szkoła przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego, Obwód Tarnopolski, Ukraina (III miejsce). Nasze Kanadyjskie Misie nie stanęły co prawda na podium zwycięzców, ale dzielnie wywalczyły 15 miejsce w gronie 47 polonijnych szkół z całego świata, które brały udział w Turnieju.

Wielkie Brawa dla naszej drużyny! Jednocześnie składamy gorące gratulacje dla wszystkich drużyn,
które wzięły udział w „zapasach z Misiem Wojtkiem”!

Organizatorzy Turnieju odnieśli pełny sukces organizacyjny i merytoryczny. Znakomicie skoordynowali polonijny międzyszkolny turniej na trzech kontynentach. Zapewnili jednocześnie uczestnikom dobrą zabawę i nie tylko zabawę, gdyż z pewnością w pamięci wszystkim pozostanie historia Armii Andersa i trasa wędrówki Misia Wojtka z żołnierzami II Korpusu Polskiego.