Pożegnanie Absolwentów 2021

w Szkole im. Jana Pawła II w Montrealu

Dla tegorocznych absolwentów koniec nauki w polskiej szkole z powodu pandemii miał całkiem inny charakter.

Żałujemy, że nie mogliśmy ich pożegnać w bardziej uroczysty sposób, jak to było przez lata. Można było wówczas w obecności wszystkich rodziców, uczniów i przyjaciół podsumować pobyt uczniów w szkole, uroczyście wręczyć im nagrody.

W tym roku ostatni dzień absolwentów odbył się całkiem inaczej niż zwykle, jednak zorganizowaliśmy wręczenie dyplomów na tyle, na ile pozwalały warunki i wytyczne rządowe.

W obecności wszystkich rodziców, ustawionych w grupach, kierownika szkoły, pani Teresy Sobol wręczyłam dyplomy ukończenia Kursów Licealnych im. Adama Mickiewicza przy szkole polskiej im. Jana Pawła II w Montrealu tegorocznym absolwentom. Był to na pewno bardzo podniosły i wzruszający moment, który odbył się w pięknej scenerii pod drzewami i przy śpiewie ptaków.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w tym roku również uczniowie przygotowali film opowiadający o ich szkolnych latach. Absolwenci i rodzice podzieleni na grupy obejrzeli go już w sobotę, na zakończenie rozległy się gromkie brawa, a pochwałom i zachwytom nie było końca.

Zachęcam do obejrzenia filmu, który w warunkach pandemii zachwyca swoim scenariuszem i oryginalnością wykonania.

Jeszcze raz nasza młodzież pokazała i udowodniła, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Z takimi młodymi ludźmi kończącymi polską szkołę można góry przenosić.

Jeszcze raz nasza młodzież pokazała i udowodniła, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Z takimi młodymi ludźmi kończącymi polską szkołę można góry przenosić.

Do zobaczenia!

Barbara Morel
Opiekun klasy