Pożegnanie Absolwentów 2022

w Szkole im. Jana Pawła II w Montrealu

W tym roku, po raz pierwszy po dwuletniej przerwie mogliśmy się spotkać całą szkołą na uroczystym zakończeniu roku. Nasi Absolwenci 2022 mogli osobiście w gronie kolegów, rodziców i nauczycieli odebrać swoje dyplomy.

Pożegnanie odbyło się w sali kościoła Parafii Świętego Jana Pawła II w Lachine. Na uroczystość wręczenia dyplomów, świadectw i wyróżnień przyszli uczniowie całej szkoły, ich rodzice, członkowie rodzin i przyjaciele. Po dwóch latach przerwy, mogliśmy się wreszcie wszyscy spotkać.

Uczniowie weszli na salę przy dźwiękach poloneza, założyli czapki „graduacyjne” i był to dla wszystkich bardzo wzruszający moment, tym bardziej, że ostatnia taka uroczystość odbyła się w 2019 roku. W tak podniosłej, ale jednak ciepłej atmosferze, w otoczeniu życzliwych ludzi, wręczyłam dyplomy ukończenia Kursów Licealnych im. Adama Mickiewicza przy szkole polskiej im. Jana Pawła II w Montrealu tegorocznym Absolwentom.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w tym roku również uczniowie przygotowali film opowiadający o ich szkolnych latach.

Zachęcam do jego obejrzenia, tym bardziej, że scenariusz jest oryginalny i pokazuje nam, że dla naszej młodzieży, pomimo izolacji i pandemii nie ma projektów „niemożliwych do realizacji”.

Bardzo się cieszę, że skończyłam karierę w polskiej szkole na tak wspaniałej klasie, a Wam kochani Absolwenci życzę samych sukcesów i szczęścia w życiu. Możecie być dumni z tego, że pomimo dwóch lat nauki zdalnej i izolacji, ukończyliście szkołę ze wspaniałymi wynikami. Nie zapominajcie kraju i języka Waszych przodków i jak mówiła pani kierownik „bądźcie ambasadorami polskości”.

Do zobaczenia!

Barbara Morel
Opiekun klasy