Refleksje rodziców na temat
zdalnego nauczania w roku 2020/2021
w szkole im. Jana Pawła II w Montrealu

Rodzice Dalii (kl.2)

Pozytywnym aspektem zdalnego nauczania jest oszczędność czasu ze wzgląd na brak dojazdów. Dalia była punktualnie na rozpoczęcie każdej lekcji, co nie zawsze nam się udawało, kiedy dojeżdżaliśmy do szkoły. Dalia lubiła zdalne nauczanie ze względu na to, że szkoła odbywała się w krótszym czasie. Mogliśmy też planować inne dodatkowe zajęcia.
Lubiłam też to, że czasami mogłam słyszeć czego się dzieci uczą i jak moja córka czyta i czy się udziela na lekcji.

Mama Nicole (kl.3) i Neli (kl.1A)

Ostatni rok nie był łatwy, lecz pomimo wszystkich utrudnień, Polska Szkoła – Jana Pawła ll w Montrealu – wciąż dzielnie funkcjonowała w trybie zdalnego nauczania.
Nauczycielki wykazały się profesjonalizmem, przygotowaniem oraz miały znakomite podejście do dzieci!! Przez co nasze córki czekały na każdą następną sobotę z wielką radością. Można powiedzieć, że ich wymowa i pisownia poprawiły się a wiedza o Polsce i o świecie znacznie się wzbogaciły.
Chciałam serdecznie podziękować Paniom nauczycielkom za wspaniałą pracę. Zachęcam wszystkich rodziców do zapisów waszych dzieci do szkoły, bo wiedza, kultura i język polski zostaną z nimi na ZAWSZE.
Życzę Wszystkim dużo zdrowia oraz wspaniałego LATA 🙂

Mama Oli (kl.3) i Julki (kl.1B)

Był to niewątpliwie inny niż zwykle, ale zarazem wyjątkowy rok szkolny. Zajęcia on- line stanowiły okazję do kontynuowania naszej przygody z językiem polskim i pomogły pogłębić wiedzę o Polsce. W trakcie lekcji nie brakowało miejsca na obchodzenie ważnych świąt i miłych, rozrywkowych akcentów. Ponadto, rok szkolny obfitował w przeróżne konkursy, a lekcje indywidualne pozwoliły rozwinąć większą więź między nauczycielami i dziećmi.
Jestem pewna, że polska szkoła była naszym najlepszym wyborem dla naszych dzieci na sobotnie przedpołudnie.

Rodzice Nicoli (kl.7)

Jesteśmy zadowoleni z polskiej szkoły on-line i z metod nauczania. Nawet jeśli trwająca pandemia nie pozwoli na powrót do normalności tzn. do zajęć w szkole i w klasach, to i my i Nicola chcemy, aby dalej kontynuował naukę w polskiej szkole on-line.
W domu rozmawiamy po polsku, ale takie rzeczy jak historia, geografia i oczywiście język polski, polskie tradycje i wszystko to co staracie się państwo przekazać naszym dzieciom jest bardzo cenne i cenione przez nas, a w przyszłości przez waszych wychowanków, absolwentów sobotniej polskiej szkoły.
Mamy taką nadzieję, że dzięki polskiej szkole polska kultura i tradycja będzie zawsze żyła wśród nas Polaków na emigracji. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy tę szkołę tworzą.