Szanowni rodzice, Drodzy uczniowie

7 września 2019 roku rozpoczęliśmy 34 rok działalności naszej szkoły. Szkoła mimo swojego wieku, młodnieje. Najliczniejsze są klasy młodsze, mamy dwa przedszkola, w których bardzo często uczą się dzieci naszych absolwentów. Uczniowie, którzy uczyli się w szkole Jana Pawła II dorośli i przysyłają w progi ich własnej szkoły swoje pociechy.

Mamy obecnie dwie klasy językowe, młodszą, do której uczęszczają dzieci w wieku 5-6 lat i starszą, gdzie dzieci mają 7-8 lat i więcej. Dzieci z tych klas mają problemy z wysłowieniem się czy ze zrozumieniem języka polskiego, uczą się więc języka i pisowni od podstaw. Klasy te cieszą się dużą popularnością i dzieci mogą po pewnym czasie przejść do klas regularnych.

Po raz pierwszy od wielu lat mamy dwie klasy pierwsze i dwie klasy drugie. W sumie rok szkolny rozpoczęliśmy mając 17 klas w których uczy się 162 uczniów, w których uczy 17 nauczycieli. Najstarsza klasa, klasa absolwentów liczy 12 uczniów.

Następnie nasi harcerze, którzy są również uczniami szkoły wnieśli sztandar Polski do audytorium i byliśmy świadkami uroczystego przyrzeczenia. Szesnaścioro dzieci, które w tamtym roku uczęszczało do „zerówki” przyrzekało, że będą dobrymi i wzorowymi uczniami. Kierownik szkoły pasowała każdego z nich na ucznia. Był to bardzo wzruszający moment zarówno dla samych dzieci, jak i dla całej społeczności naszej szkoły.
W przyszłą sobotę rozdamy pozwolenia na spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Montrealu w siedzibie Związku Weteranów Polskich, które odbędzie się 21 września. W spotkaniu będą uczestniczyli uczniowie od klasy V do III Kursku Licealnego. Wysłuchamy prezentacji pana konsula na temat przyczyn wybuchu II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu.
Z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2019-2020 życzymy wszystkim uczniom samych piątek i ciekawych lekcji, poznania wielu nowych kolegów i umocnienia przyjaźni z przyjaciółmi, których już mają.
Ich rodzicom dziękujemy za przysyłanie dzieci do szkoły i dbanie o to, aby w Kanadzie, tak daleko od Polski, dzieci dalej przychodziły do szkoły i chciały poznawać historię, geografię i język ojczysty. Życzymy spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci. Zapraszamy ich do aktywnego angażowania się w życie szkoły, do pomocy i działalności w ramach Komitetu Rodzicielskiego.
Nauczycielom życzymy samych chęci do pracy z uczniami i dziękujemy za Wasz czas i poświęcenie w przygotowaniu się do lekcji i szerzeniu oświaty w naszej szkole. Życzymy, aby Wasze zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego oraz uznania społecznego.
Chcielibyśmy, aby szkoła Jana Pawła II była dla Was wszystkich miejscem, do którego zawsze z chęcią będziecie przychodzić. Niech rok ten obfituje w nowe wyzwania i doświadczenia.

Do zobaczenia w szkole!

Grono Pedagogiczne,
Montreal, 07-Września-2019

Kategorie

Archiwum