Szanowni rodzice, Drodzy uczniowie

Kończą się wakacje, czas na powrót do szkoły.

Szkoła im. Jana Pawła II i Kursy Licealne im Adama Mickiewicza rozpoczną nowy rok szkolny w sobotę 8 września 2018 roku o godzinie 9:00 w szkole Lakeside Academy (5050 Sherbrooke w Lachine).

Rano wszyscy spotykamy się w auli na Apelu Szkolnym. Po Apelu uczniowie będą kontynuowali zajęcia w klasach, natomiast rodziców prosimy o dopełnienie formalności zapisu. Karty Zapisu oraz opłaty za szkołę można złożyć u skarbnika lub kierownika szkoły (Przypomnienie: opłata do końca września pobierana jest z rabatem $50, natomiast później wynosić będzie: dla rodzin z 1 dzieckiem: $300, 2 dzieci: $450 oraz 3 dzieci: $500. Dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej istnieje możliwość otrzymania dofinansowania z Polskiej Rady Szkolnej).

Wpierwszą sobotę szkolną w klasach zostaną rozdane zawiadomienia o wycieczce szkolnej planowanej na sobotę 22 września. Podpisane przez rodziców zgody na udział dziecka w wycieczce będą zbierane w następną sobotę 15 września.

8września 2018 roku Biblioteka Polska w Montrealu dołącza do akcji Dzień Narodowego Czytania w Polsce. W naszej szkole zapraszamy rodziców do wspólnego czytania powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” od godz. 11:00 do 12:00 w korytarzu na górnym piętrze.

Polska Rada Szkolna informuje rodziców i uczniów szkół polonijnych o Mszy Szkolnej, w niedzielę 9 września o godz. 11:45 w Misji św. Wojciecha i św. Maksymiliana w Lachine, a po Mszy zaprasza dzieci na słodki poczęstunek.

Do zobaczenia w szkole.

Teresa Sobol
Montreal, 30-08-2018

Kategorie

Archiwum