WARSZTATY ŚWIĄTECZNE 2023!

W sobotę, 9 grudnia 2023 nasza szkolna rodzina zaczęła przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzięki gościnności proboszcza ojca Piotra Miodka spotkaliśmy się w sali parafialnej kościoła pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II w Lachine. W ramach warsztatów świątecznych uczniowie robili kartki z życzeniami świątecznymi i dekoracje świąteczne (ozdoby choinkowe z papieru, malowanie bombek, stroiki na stół świąteczny). Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się warsztaty kulinarne, czyli gotowanie pierogów, dekorowanie pierniczków i wypiekanie ciasteczek, a także robienie ciasteczek … bez pieczenia. Było też świąteczne kolędowanie.

Pomysł zorganizowania warsztatów dała nauczycielka Danuta Niczyporuk i opracowała program warsztatów razem z Joanną Potapowicz oraz Adrianem Bracisiewiczem. Salę przygotowali rodzice z Anną Szymkowiak i Darią Suszczyńską na czele.

Warsztaty były zorganizowane w naszej szkole po raz pierwszy. Niewątpliwie była to bardzo udana sobota i jednocześnie ciekawa praktyczna lekcja polskich tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Jak myślicie, czy warto powtórzyć podobne warsztaty w przyszłym roku? A może są pomysły jak te nasze świąteczne warsztaty urozmaicić? (uwagi prosimy zgłosić na adres szkoły: szkola.jp2@citinet.net)