‘Jajeczko’ Wielkanoc 2024

W sobotę, 16 marca 2024 odbyło się Wielkanocne Jajeczko zorganizowane przez zaangażowany i kreatywny Komitet Rodzicielski. Grande Salle została udekorowana w piękny i świąteczny sposób, co nastroiło wszystkich gości do radosnego świętowania. Wielkanocny stół przygotowany przez rodziców okazał się niezwykle obfity i bogaty w tradycyjne potrawy. Jajka, kiełbasy i wędliny, chleb, mazurki, wielkanocne babki i inne – wszystko wyglądało apetycznie i zachęcająco.

Ekipa organizatorów Wielkanocnego Jajeczka, od lewej: Monika Karska, Katarzyna Semik, Daria Suszczyńska, Anita Klimek, Anna Szymkowiak, Justyna Majka, Joanna Kwiatkowska, Renata Deptuła, Katarzyna Łempicka, Tomasz Pogorzelski.

Dopełnieniem była ufundowana przez Komitet Rodzicielski słodka niespodzianka przygotowana dla każdego ucznia – z pewnością sprawiła wiele radości dzieciom. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz licznie reprezentowani babcie i dziadkowie. To wspaniałe, że cała  szkolna rodzina mogła razem celebrować zbliżającą się Wielkanoc.

Wielkanoc to nie tylko święto religijne, ale również czas, który symbolizuje nadzieję, odrodzenie i nowe początki. Wielkanoc to okres, który w polskiej tradycji jest pełen obrzędów i zwyczajów no i potraw specjalnie przygotowywanych na tę okazję. To czas kiedy malujemy pisanki, święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, mamy śmigus-dyngus w Lany Poniedziałek. A nade wszystko to niedzielne  wielkanocne śniadanie, kiedy dzielimy się jajkiem przy rodzinnym stole i mamy czas dla siebie wzajemnie.

Podczas Wielkanocnego Jajeczka nie brakowało radości, śmiechu i wspólnych rozmów. Atmosfera była serdeczna i rodzinna. To z pewnością był niezapomniany czas dla wszystkich uczestników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za włożony trud w przygotowanie spotkania oraz za zadbanie o organizacyjne szczegóły. To dzięki takim inicjatywom, wspólne świętowanie nabiera dodatkowego uroku i staje się niezwykle wartościowe.

Kochani Uczniowie – wasze rodziny i polska szkoła przekazują wam stare polskie tradycje, które mam nadzieję będziecie kontynuowali i zachowacie na swoje całe życie!

Drodzy Nauczyciele i Rodzice, niech Wielkanoc będzie dla nas wszystkich czasem radości, nadziei i wzajemnej życzliwości.

Życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych dla całej Szkolnej Rodziny!

Życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych

dla całej Szkolnej Rodziny!

w imieniu dyrekcji szkoły: Teresa Sobol
zdjęcia: Kazimierz Miernik