‘Jajeczko’ Wielkanoc 2019

Wczoraj w naszej szkole odbyło się tradycyjne „jajeczko”. Odwiedzili nas księża z parafii św. Wojciecha i św. Maksymiliana z opowieściami o krzyżu misyjnym, o tradycjach i obrzędach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.

W młodszych klasach, zaproszeni goście i rodzice mogli obejrzeć różnorodne wielkanocne przedstawienia. Były wierszyki o Świętach, barankach króliczkach i kurczaczkach. Były piosenki o nadchodzącej wiośnie i śpiewających ptaszkach, o rodzącej się do życia naturze.

W każdej klasie zorganizowaliśmy poczęstunki dla uczniów i rodziców. Można było porozmawiać w innej, jakże świątecznej atmosferze.

Z okazji nadchodzących Świąt składamy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Przyjaciołom naszej szkoły oraz ich Rodzinom zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy. Życzymy, aby nadchodzący czas Wielkiego Tygodnia był czasem spokoju i wyciszenia.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni nas wszystkich pokojem i wiarą, niech da nam siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

Wesołych Świąt Wielkanocnych!!!