Do Rodziców i Uczniów

Zbliża się 1 Listopada, kiedy Polacy odwiedzają cmentarze i zapalają znicze pamięci na grobach swoich Bliskich. Wieloletnią tradycją w naszej szkole jest, że z tej okazji organizujemy wyjazd na cmentarz wojskowy w Pointe-Claire. Uczniowie odwiedzają groby polskich weteranów i oznaczają je białoczerwonymi chorągiewkami. A potem biorą udział w Apelu Poległych razem z harcerzami oraz pocztami sztandarowymi weteranów, przedstawicielami konsulatu RP i organizacji polonijnych.

W tym roku nie ma sobotnich zajęć w szkole i nie będzie zorganizowany wyjazd ze szkoły autobusami na cmentarz. Ale zachęcamy do kontynuowania naszej polskiej listopadowej i jednocześnie naszej szkolnej tradycji.

W tym roku w sobotę, 30-go października po lekcjach o godz.13:00 grono nauczycielskie spotka się na cmentarzu wojskowym “Last Post Fund” (przy ulicy 703 Donegani w Pointe-Claire). Zachęcamy rodziców i uczniów do wspólnego odwiedzenia polskich grobów i oznaczenie ich polskimi barwami. Do zapalenia znicza pamięci u stóp Pomnika z myślą o naszych rodzinnych grobach gdziekolwiek one w świecie są.

Szanowni Rodzice – wszyscy wiemy, że przykład rodziców to najlepsza lekcja tradycji dla Waszych dzieci. A przecież – Wy rodzice i my nauczyciele – wspólnie uczymy nasze dzieci jak rozumieć credo: „kto nie szanuje przeszłości – ten nie ma prawa do przyszłości”.

W imieniu Grona Pedagogicznego

Teresa Sobol
Kierownik Szkoły im. Jana Pawła II w Montrealu
razem z Kursami Licealnymi im. Adama Mickiewicza