Narodowe Święto Niepodległości
„Szkoła do hymnu” 2022

W tym roku to już piąta edycja akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” ogłoszona dla szkól w Polsce i szkół polonijnych na świecie dla uczczenia kolejnej rocznicy 11 Listopada.

W naszej szkole w sobotę poprzedzającą Narodowe Świeto Niepodległości, 5 listopada, o godz.11 wszyscy uczniowie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie z innymi polskimi szkołami na świecie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oto co piszą organizatorzy akcji szkoła do hymnu na swojej stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-2022–podsumowanie

Po raz kolejny do akcji przystąpiły także szkoły polonijne z całego świata. W tym roku  otrzymaliśmy 359 zgłoszeń … Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszych społeczności szkolnych, które z ogromnym zaangażowaniem włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

“Wiadomo, naród polski przeszedł ciężką próbę utraty niepodległości, która trwała z górą sto lat, a mimo to pośród tej próby pozostał sobą. Pozostał duchowo niepodległy, ponieważ miał swoją kulturę.”

Jan Paweł II